Günün Maçları
x
x

Şifresiz Canli Maç İzleme KanallariMaçları şifresiz ve ücretsiz olarak izliyorsanız öncelikli tercihiniz elbette canlı maç yayını yapan web siteleri olacaktır. Oldukça yaygın ve kolay bulunabilir olduğundan dolayı çoğu kimse bu siteleri tercih etmektedir. Ancak mantıken her yaygın olan şey gibi bu siteler de çabuk bozulabilmekte ya da yetersiz alt yapılarından dolayı donabilmektedir. Bu doğrultuda şifresiz canlı maç izleme kanalları da cazip gelmektedir. Ancak eğer ücretsiz Lig tv izlemek istiyorsanız bu noktada biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü uydu üzerinden şifresiz yayın yapan dünya kanalları ülkemizdeki futbol maçlarını vermemektedir. Diğer popüler Avrupa Ligleri birçok dünya kanalı tarafından şifresiz olarak yayın hakkın alınmış olduğundan dolayı bu kanallara erişmek çok da zor değildir. Ancak Türkiye Ligi henüz bu kadar popüler olmadığından ve çok fazla takipçisi olmadığından dolayı diğer ülkeler tarafından pek önemsenmemekte bu durumda da uydu üzerinden bu kanallara ulaşmak pek mümkün olmamaktadır. Ancak baktığımız zaman Türkiye’de ciddi bir futbol izleyicisi bulunduğundan diğer dünya kanalları bu durumu değerlendirerek yayın hakkını almak isteyebilir diye düşünebilirsiniz. Ancak yine bu noktada da yayıncı kuruluş devreye girmekte ve satış politikası gereği herhangi bir kanala bu yayınları verse dahi şifresiz yayınlatmayacağından dolayı bu olay da hayal olmaktadır. Oysa ki bir İngiltere, İtalya ya da İspanya Ligi; Azeri, Arap, Rus kanallarının bazılarında ücretsiz ve şifresiz olarak yayınlanabilmektedir. Ancak ülkemizdeki politika gereği bu durum mümkün değildir.

Öte yandan ülkemizin takımlarını şifresiz Taraftarium24 kanallarında görebileceğimiz tek maçlar Avrupa maçlarıdır. Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi maçları genel olarak birçok yurtdışı kanalında da yayınlandığından dolayı bu kanallara ister internet ister uydulu televizyonumuz aracılığı ile rahatlıkla ulaşabiliriz. Elbette ki Türkçe spiker olması pek mümkün değildir. Türkçe spiker ile bu maçları sadece ülkemizin şifreli kanalları yayınladığından dolayı legal bir biçimde bu maçları ücretsiz izleme şansımız bulunmamaktadır. Bu doğrultuda açtığımız maç muhtemelen ya Arap ya Rus ya da Azeri vb. spikerler ile anlatılıyor olacaktır. Eğer bu durumu fazla takmıyorsanız Avrupa maçlarını uydu yayınları üzerinden izleyebilirsiniz. Tek tek hangi kanalların yayınladığını tahmin etmek güç olacağından dolayı maçlardan önce bu ülkelerin kanallarını uydunuza ekleyerek bulabilirsiniz. Ya da arama motorları aracılığı ile daha önce bulan kişilerden bilgi alarak nokta atışı kanalları da bulabilirsiniz. 

Elbette gönül ister ki birçok maçı şifresiz ve ücret ödemeden televizyondan izleyebilelim ancak ülkemizdeki yayıncı kuruluş politikaları ve yayın haklarının aşırı derecede pahalı satılmasından kaynaklı olarak bu durum uzun yıllar daha mümkün görünmemektedir. Hal böyle olunca da gerek legal gerekse de illegal açıdan maçları canlı takip edebilmek ve ücretsiz güncel kanalları bulmak adına bir çaba gerekecektir.
Yorum Alanı